Mezinárodní průkaz učitele ITIC, karta pro nepedagogické pracovníky ALIVEID

Naše škola se stala pracovištěm zapojeným do projektu ISIC, který nabízí průkazy nejen žákům, ale i pedagogickým a nepedagogickým zaměstnancům. Pro pedagogické zaměstnance existuje karta ITIC, pro nepedagogické pracovníky karta ALIVEID, které si můžete v případě zájmu v sekretariátu objednat.

Cena za rok a půl je 350,– Kč, prodloužení platnosti už jen 250,– Kč.

Co je ITIC?
Průkaz ITIC (International Teacher Identity Card) je jediný mezinárodně uznávaný doklad učitelské profese. S tímto průkazem mají každý rok tisíce pedagogů v ČR možnost získat mnoho zajímavých slev v oblasti cestování, kultury, sportu a volného času.

Nárok na průkaz mají pedagogičtí (MŠ, ZŠ, SŠ, VOŠ, pomaturitní studium atd.), resp. akademičtí (VŠ) pracovníci, kteří učí minimálně na půl úvazku a mají smlouvu uzavřenou na dobu minimálně jednoho školního roku, přičemž škola, na které vyučují, je schválena ministerstvem školství.

Více informací o slevách a výhodách zde

Co je karta ALIVEID?

Karta ALIVEID je identifikační průkaz, na nějž je navázán program poskytovaných výhod. Tyto karty jsou určeny především studentům kombinované či jiné neprezenční formy studia, kteří nemají nárok na mezinárodní průkaz ISIC. Stejně tak mohou kartu ALIVE využít i zaměstnanci škol, kteří nevyučují a nemají tak nárok na průkaz ITIC.

Karta ALIVEID přináší svým držitelům rozsáhlou síť výhod po celé České republice včetně pojištění, sportovního vybavení, restauračních zařízení, kaváren, vstupů na kulturní akce, permanentek v lyžařských areálech a mnoho dalších.

Více informací o kartách ALIVE naleznete na portálu www.alive.cz.

Platnost

Základní platnost všech typů průkazů je 16 měsíců – od prvního září jednoho roku do konce prosince roku následujícího. Všechny karty, vydané v rámci tohoto cyklu, mají tedy stejnou platnost, bez ohledu na termín vystavení.

V období září až prosinec se tak můžete setkat s platnými kartami ze dvou období, vydávají se však již jen karty s novou platností. Příklad: kartu s platností 09/2023 – 12/2024 si můžete koupit nejpozději v srpnu roku 2024.