Školní bar

Stručná charakteristika

V budově školy je každý den žákům a zaměstnancům k dispozici školní bar, kde si mohou nakoupit občerstvení, na jehož výrobě se podílí obsluha baru (obložené celozrnné bagety, toasty, vaječné a holandské řízky, zeleninové saláty, apod.) Provoz baru zajišťují žáci nástavbového studia oboru GASTRONOMIE pod vedením učitelů odborných předmětů. Žáci jsou zde seznamování s hygienickými a bezpečnostními předpisy, které i po nástupu do zaměstnání v gastronomických službách budou muset každodenně dodržovat. Dále se naučí pracovat s pokladním systémem a skladovou evidencí.

Vybavení školního baru

Součástí školního baru je kuchyňka pro přípravu výrobků, ve které jsou umístěna tato zařízení: lednice, elektrický sporák, mikrovlnná trouba, digitální váha a kontaktní gril. Samostatný bar je potom vybaven barovým pultem, výpočetní technikou s barovým softwarem, chladící vitrínou, lednicí na nápoje a profesionálním kávovarem. Pro krátký odpočinek v době přestávek nebo hodin volna slouží polstrované židle, stoly, hifi souprava. Dále je zde kovový, skleněný a textilní inventář, malý a velký stolní inventář a ostatní vybavení, které je nezbytné pro provoz baru. Do školního baru byla také nainstalována obrazovka od ŠIK.

Co se dále ve školním baru děje?

Žáci si pod vedením odborníků mohou připravit různé pokrmy (ať už speciální či tradiční české kuchyně) jako laboratorní cvičení. Od školního roku 2010 – 2011 ve školním baru také probíhá výuka některých odborných předmětů.

Komu vlastně bar slouží?

Školní bar neslouží ale jen pro stálý každodenní prodej výrobků žáků a zaměstnanců, ale také jako informační centrum školy. Každý den je zde k dispozici Nymburský deník. Pravidelně se doplňuje nabídka odborných časopisů a při dnech otevřených dveří jsou zde zájemci o studium seznamováni se základními informacemi o škole. Zároveň je školní bar místo k různým slavnostním příležitostem. Již tradičně se zde připravuje občerstvení k maturitním a závěrečným zkouškám, pohoštění při návštěvách z jiných škol a institucí a v neposlední řadě slouží jako příjemné místo pro zasedání školské rady nebo pravidelná setkání ředitelů poděbradských škol.

školní bar

nabídka jídel ve školním baru

plněné palačinky

příprava na velkou přestávku

Provozní doba:

pondělí8:40-13:00
úterý8:40-13:00
středa8:40-12:30
čtvrtek8:40-13:00
pátek8:40-11:30