Dobytí Bezdězu

Každoroční turistický kurz je odměnou pro vybrané žáky z druhých ročníků. Nejinak tomu bylo i letos. Cílem cesty byl Penzion Kamínek v Doksech. A jak strávili naši druháci tři dny na kurzu?

Den první:

Zdravíme z Mácháče!!!

První den za námi a o zážitky nebylo nouze. Ráno jsme nastoupili v Poděbradech na vlak a po deváté hodině nás přivítaly Doksy. Došli jsme na zámek, kde jsme zahájili první dobrodružnou výpravu Kde se skrývá Zádrhel? Následovala zmrzlina a příchod na ubytování. Po poobědovém odpočinku jsme vyrazili na lehkou 5km procházku směr Máchovo jezero. Koupačka, hranolky, krokety a zmrzlina nemohla chybět. Dnešní dne máme úspěšně za sebou a zítřejšímu výletu na Bezděz ZDAR!!!

Den druhý:

Dobýváme Bezděz!!!

Den druhý. Po výborné snídani, kdy jsme měli párečky, míchání vajíčka a další dobroty, jsme vyrazili dobýt Bezděz. Lehkou pěší procházkou jsme došli na autobus a svezli se přímo pod hrad. Nahoru nás trochu potrápil kamenitý kopec, ale hrad jsme dobyli. Po prohlídce a obědu v přírodě započala naše pěší cesta zpět na ubytování. Po krásných 7km nám byla odměnou sprcha, večeře a táborák.

Den třetí:

Sláva nazdar výletu, přijíždíme, už jsme tu!!!

Poslední třetí den je za námi. Výborná snídaně, pobalit batohy, uklidit pokoje a hurá směr vlakové nádraží. Na závěr nechyběla zmrzlina a jsme doma. Počasí jsme si objednali na jedničku a vše si dostatečně užili.

Mgr. Kamila Brunclíková