Reportáž psaná na lyžáku (ne)dobrovolně na přání “pančitele” Bydžovského

Den 1.: V neděli je u SOU v Poděbradech neobvykle rušno. Několik z nás se schází s lyžemi a zavazadly k odjezdu směr Dvoračky. Po nezvykle rychlém a spořádaném naložení věcí do autobusu, vyrážíme za naším cílem, lyžařským výcvikem. Cesta ubíhá velmi rychle a pohodově a jsme na místě. Dvoračky nás vítají mlhou, ale i tak je tu zase krásně. Rychle se ubytujeme a hurá na první oběd, rizoto s kuřecím masem je výborné, ale to je tady u jídla zvykem. Dáme chvilku odpočinku a je tu první lyžování. Dnes ještě jdeme všichni na svah pod chatu. Odpoledne rychle ubíhá a je tu večer a večeře. Máme svíčkovou jako od maminky.

Den 2.: Budíme se do sluníčkem zalitého rána. Bohužel tady na horách se podmínky mění rychle a je to jak aprílové počasí, chvíli tak a chvíli jinak. Dnes už se rozdělujeme na dvě skupinky podle zdatnosti v lyžování – Sněženky (Sladké holky) a Machry. Sněženky zdokonalují své lyžařské dovednosti na svahu pod chatou a Machři jedou na Lysou horu.

Den 3.: Dny nám ubíhají jeden za druhým bez velkých rozdílů, ale dnešek byl přece jen něčím vyjímečný. Pan učitel Bydžovský si oholil své krásné dlouhé kadeře. Jeho vizáž se výrazně změnila.

Den 4.:  Takzvaný odpočinkový den. Dopoledne chvíli lyžujeme a odpoledne vyrážíme, dle slov pana učitele, na malou procházku do mírného kopečka. Z procházky se stává pochod ve vražedném tempu na Vrbatovu boudu. Když vidí, že někteří nemáme takovou kondici jako on, nerad, ale zpomalí. Prostě je úžasný a získává si plusové body u nás žáků.

Den 5.: Mlha a je vidět sotva ze Štumpovky na Dvoračky. Náladu nám to nezkazí a konečně odpočíváme. Čekáme, co počasí vymyslí, a těšíme se na poslední hodiny našeho lyžáku.

Kateřina Vaňková (budoucí studentka)

Tereza Kučerová (CUP2)