Maturanti navštívili veletrh FOR GASTRO & HOTEL

Ve čtvrtek 10. října dvě třídy naší školy, M1 a M2, navštívily Mezinárodní veletrh hotelového a restauračního zařízení, potravinářství a gastronomie FOR GASTRO & HOTEL pořádaný již devátým rokem v Praze.

Programová nabídka byla rozmanitá, každá výstavní hala byla zaměřená na jiný sortiment a služby. Pro žáky byla nejzajímavější ta, která měla spojitost s jejich budoucím povoláním, Hala č. 2. Tady mohli žáci zhlédnout nabídku hotelového zařízení, nábytek i různé doplňky do pokojů a recepcí hotelů, zařízení do kuchyní. Součástí veletrhu byla i ochutnávka některých vybraných pokrmů, korejská kuchyně, česká kuchyně, ale i možnost ochutnat jedny z nejpálivějších chillipapriček California Reaper. Česká firma ze Mšena se svými produkty obsahujícími právě zmíněné papričky získala i mezinárodní ocenění za některé své produkty. Další zajímavostí bylo setkání s výrobcem chlebových směsí, je až neuvěřitelné, co vše lze použít pro výrobu chleba.

Místem, kde žáci strávili nejdelší čas, byla prezentace hotelů a hotelových řetězců. Někteří získali kontakty, které budou moci v budoucnosti zúročit, ale zajímali se i o možnost exkurzí v některých hotelech.

Celkové hodnocení veletrhu ze strany žáků bylo pozitivní, a nám, učitelům, bylo patrné z jejich reakcí, že akce pro ně byla opravdovým přínosem.

Ing. Martina Červená

Mgr. Helena Čílová