Maturitní třídy na exkurzi v Chateau Mcely

Ve středu 23. října jsme vyrazili se třídami M1 a M2 na prohlídku hotelu Chateau Mcely. Hotel, který je umístěn v prostorách zámku, jehož historie sahá až do 16. století je malý, ale velmi příjemný. Do areálu zámečku jsme vstoupili velkými kovanými vraty, na protějším trávníku nás uvítaly dřevěné ovce a pak už to bylo jen chvilku ke vstupu do hotelu. Před samotnou prohlídkou hotelu jsme ještě strávili krátký čas v rozlehlé zahradě, která nabízí hostům spoustu možností pro relaxaci, tenisové kurty, open wellness, bazén s lehátky, saunu a mnohé další.

Při vstupu do hotelu jsme nejprve prošli recepcí a odtud přímo do restaurace Piano Nobile, kde může najednou pobývat až sto hostů. Odtud směřovaly naše kroky do patio Bellavista, které je možné využívat celoročně, v letních dnech jsou prostory otevřené a v zimě se vytápí. Třetím zastavením byl vinný sklípek, který nese stopu majitele zámečku, pan Cusumano, který je hudebníkem a v tomto prostoru má i starý jukebox s vinylovým deskami. Ze sklepa, přes recepci, první a druhé patro jsme vystoupali až do horního prezidentského apartmá Agape. Tento prostor byl dříve privátní, ale dnes je již k dispozici hostům.

Někteří žáci odjížděli z exkurze nadšení, někteří méně, ale určitě všichni s novou zkušeností a novými zážitky a poznatky.

Ing. Martina Červená a Mgr. Helena Čílová