Světový den vody

Dne 22. března se koná každoročně Světový den vody (SDV) k připomenutí významu vody a potřeby udržitelného nakládání s vodními zdroji. Mottem SDV 2019 je Leaving no one behinde.

V rámci projektového dne se třída KČ3A zúčastnila exkurze v Pivovaru Nymburk spol. s r.o. Žáci touto prohlídkou navázali na teoretické učivo předmětu potraviny a výživa, ve kterém se učí o výrobě piva. Dozvěděli se i další informace, které byly důležité pro vyplnění pracovního listu k danému tématu. Exkurze byla zakončena řízenou ochutnávkou zdejšího piva, na kterou se žáci velmi těšili.

Žáci třídy CUP1, KČ1A a KČ2A navštívili GASTRO HRADEC – VITANA CUP 2019

(XXIV. ročník národní soutěže kuchařského a cukrářského umění s mezinárodní účastí     XIV. ročník mistrovství republiky kuchařů a cukrářů a IV. ročník Chuť Itálie). Jedná se o mezinárodní svátek kuchařů, cukrářů a všech milovníků moderní i tradiční gastronomie. Prožili jsme zajímavý den s bohatým programem. Shlédli jsme výstavní exponáty od více jak 200 soutěžících v mnoha kategoriích. Atraktivní byla výroba carvingu v časovém limitu přímo před našimi zraky. V programu nechyběla vystoupení našich předních, známých odborníků. Viděli jsme krásné soutěžní výrobky od soutěžících ze všech koutů České republiky i okolních států. Tento den, žákům školy, přinesl mnoho užitečných a zajímavých informací.

Bc. Eva Kožíšková